Aici vom analiza posibile probleme și defecțiuni legate de produsele noastre și vă vom oferi sfaturi despre cum să reacționați în cazul apariției acestora…
Nu se întâmplă nimic când apăs butonul de carbogazificare. Care este problema?
Există câteva cauze posibile pentru apariția acestei probleme:
1.Cilindrul cu dioxid de carbon nu este introdus în aparat sau nu este fixat corect. În acest caz, trebuie să montați cilindrul corect și să încercați din nou.
2.Cilindrul cu dioxid de carbon este gol. În acest caz, trebuie să vă reîncărcați sau să vă înlocuiți cilindrul.
3.Aparatul nu este în poziție verticală. Este important ca aparatul pentru carbogazificare să fie așezat pe o suprafață plană și stabilă, pentru a funcționa corect.
4.Butonul de carbogazificare este apăsat prea repede. Trebuie să îl țineți apăsat 1-2 secunde la fiecare apăsare a butonului.
Dacă v-ați asigurat că aceste patru cauze principale ale problemei nu sunt valabile în cazul dumneavoastră, este mai bine să contactați un consultant al nostru și să nu încercați să reparați singuri aparatul.
După apăsarea butonului de carbogazificare, aparatul carbogazifică foarte slab băutura. Ce înseamnă acest lucru?
Această problemă este un semnal clar că cilindrul dumneavoastră cu dioxid de carbon este aproape sau complet epuizat. Atunci când, la eliberarea gazului în sticlă, băutura nu se carbogazifică sau se carbogazifică foarte slab, trebuie să vă reîncărcați cilindrul.
Dacă cilindrul dumneavoastră este nou sau tocmai a fost reîncărcat, verificați din nou dacă este bine fixat la aparat. Dacă și în acest caz băutura se carbogazifică prea slab, cel mai bine este să contactați consultantul nostru (datele de contact le veți găsi mai jos).
Cred că tubul aparatului meu este înfundat. Cum îl pot desfunda?
Nu încercați să reparați singuri aparatul. Este perfect posibil ca tubul să se înfunde. În acest caz, contactați consultantul nostru și îl vom trimite în service. Nu încercați să desfundați singuri tubul, deoarece astfel puteți deteriora definitiv aparatul.
Curge apă din tubul aparatului meu. Ce înseamnă acest lucru?
Această problemă apare cel mai frecvent atunci când ați carbogazificat o cantitate mai mare de apă decât cea recomandată sau ați ținut butonul apăsat prea mult timp. O posibilă cauză este și carbogazificarea unei ape deja carbogazificate sau a unor băuturi aromatizate.
Dacă observați că imediat după carbogazificare cad picături izolate de apă din tub, acesta nu este un caz grav și nu există o problemă reală a aparatului. Dacă însă scurgerea este mare sau apare regulat (nu doar imediat după utilizarea aparatului), contactați consultantul nostru.
Aud o scurgere de gaz. Ce trebuie să fac?
Dacă auziți o scurgere de gaz atunci când aparatul nu este în funcțiune, este posibil ca cilindrul să fie defect sau să nu fie instalat corect. Apăsați valva de câteva ori cu un obiect dur și contactați echipa noastră pentru asistență suplimentară. IMPORTANT! Clema cilindrului este o componentă importantă care nu trebuie scoasă sau desfiletată de persoane neprofesioniste. Nu încercați să vă reparați singuri cilindrul!
Sticla mea din Tritan curge. Care ar putea fi problema?
Este foarte posibil ca garnitura sticlei să se fi uzat sau deplasat. Această problemă apare cel mai frecvent după spălarea frecventă a sticlei, strângerea excesivă a capacului sau introducerea sticlei în mașina de spălat vase. În acest caz, sticla rămâne în continuare utilizabilă, doar că nu trebuie transportată sau depozitată cu capacul în jos.
Dacă acel capac are o garnitură defectă încă din primele utilizări ale sticlei după achiziționare, contactați neapărat consultantul nostru pentru mai multe informații.
Siropul pentru diluare are sediment și/sau un gust ciudat. Care este cauza?
În principiu, siropurile noastre au un conținut ridicat de fruct, ceea ce presupune și posibilitatea formării unui sediment în timpul păstrării. Vă recomandăm să agitați sticla cu sirop de fiecare dată înainte de utilizare.
Dacă siropul are un gust ciudat sau necaracteristic, cel mai bine este să verificați termenul de valabilitate indicat pe ambalaj și/sau să acordați atenție condițiilor în care îl păstrați. Ca orice alt produs alimentar, siropul se poate altera sau fermenta în cazul păstrării necorespunzătoare sau după expirarea termenului de valabilitate.
Dacă ați primit un sirop care nu este în termenul de valabilitate, întrerupeți consumul acestuia și contactați neapărat consultantul nostru.
Nu găsiți soluția la problema dumneavoastră?
Contactați-ne la buna[arond]gaziro.com